قهوه گران قیمت Kopi Luwak

یک قهوه با کیفیت؟ یا یک حیله!؟

 

از وحشی به خوراکی. این تقریبا در قورت دادن قهوه توسط نوعی راسو به نام civet cat  که در آفریقا و آسیا میزید، خلاصه می شود. دانه قهوه  به معنای واقعی کلمه از مدفوع cat civet در لانه-درختی این حیوان در اندونزی یا دیگر زیستگاه این پستانداردگرفته شده اند.

ایده این است که یک گردش از طریق دستگاه گوارش این حیوانات بخشی از دانه ها را تخمیر می کند که عطر و طعم مطبوع  قهوه را بسیار تقویت می کند.

 

قهوه گران قیمت Kopi Luwak عکس

پردازش عجیب و غریب باعث می شود این قهوه که “Kopi Luwak Coffee” یا “Civet Coffee” نامیده می شود، بسیار نادر و گران قیمت شود که قیمت آن حدودا هزارودویست ۱۲۰۰ دلار برای هر کیلو می باشد.

و به این ترتیب، کارشناسان گمان می کنند که بسیاری از آنچه که به عنوان قهوه Civet در بازار به فروش می رسند، در واقع یا جعلی هستند یا از دانه های درجه-پایین ساخته شده اند.

 

 

قهوه گران قیمت Kopi Luwak عکس2

 

آزمایش شیمیایی محققان گرانترین قهوه:

اکنون محققان بیوتکنولوژی در ژاپن اولین آزمایش شیمیایی را انجام داده اند برای تشخیص دادن قهوه هضم شده از معده سمور یا همان civet cat، با قهوه معمولی برداشت شده. در این فرایند، این تیم همچنین برخی از نشانه هایی را که چرا Kopi Luwak یکی از ارزشمندترین قهوه ها در جهان است، کشف کردند.

بحثی در ایالات متحده مطرح شده است در مورد اینکه: آیا این فرآیند و فرآوری عجیب و غریب ارزش برچسب قیمت به این سنگینی را دارد؟

بدون اشاره به شرایط بی رحمانه ای که در آن شهروندان محلی برای تولید این قهوه بر این حیوان و بر خود روا می دارند. برخی از خریداران حرفه ای قهوه، قهوه Kopi Luwak را یک حیله شناخته اند و فکر می کنند که شهرت زیاد آن ناشی از تبلیغات شدید است.

یکی از قویترین استدلال ها در برابر این قهوه، آن چیزی است که به نظر می رسد به یک توافق کلی در این صنعت رسیده، که آن واقعا بد مزه است!

 

دوستداران قهوه civet:

اما دوستداران قهوه civet می گویند که آن ملایم تر و با تلخی کمتر نسبت به یک فنجان قهوه معمولی است و کشف کردند که هضم در روده Civet به طور قابل توجهی ترکیباتی که باعث تلخی قهوه، مانند اسید کینیک، کافئین و کافئیک اسید و بسیاری فاکتورهای دیگر می شوند را تغییر می دهد.

با تمام این نقطه نظرهای موافقان و مخالفان گران قیمت ترین قهوه جهان باید دانست که به طور کلی قهوه Luwak بر خلاف فلسفه، در مورد داشتن قهوه تمیز است.

 

(انتشار با ذکر منبع onlinecoffee.ir )

 کوک بنوش، کوک شو

فروشگاه

دانستنیهای قهوه

قهوه گران قیمت “Kopi Luwak” یک قهوه با کیفیت یا یک حیله!؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *